Novinky Tlačová správa

Zdeněk Demeter povedie v Bisnode team Big Data

18 okt 2017

Na pozíciu manažéra pre rozvoj služieb v oblasti spracovania a analýzy veľkých dát (Big Data) v Bisnode pre Českú republiku a Slovensko od októbra nastúpil Zdeněk Demeter (38). Zároveň sa stáva členom medzinárodného tímu pre strategický rozvoj konzultačných a analytických kompetencií skupiny Bisnode.

„V posledných mesiacoch sa výrazne zvýšil dopyt našich zákazníkov po službách využívajúcich Big Data. Klientom na základe našich komplexných dát o firmách z celého sveta a pomocou našich skvelých analytikov, pomáhame vyriešiť otázky o ich podnikateľskom okolí, jeho dodávateľoch, zákazníkoch alebo mu vyhľadáme nových klientov. Zároveň mu zjednodušíme a zrýchlime rozhodovacie procesy, prípadne mu poskytneme detailné trendy čo sa mu vo firme deje. Máme nástroje, analytikov a dáta nato, aby informácie z jeho alebo dostupných dát získal,“ hovorí generálny riaditeľ Bisnode pre Českú republiku a Slovensko Jiří Skopový.

“Teším sa, že pomôžem spoločnosti Bisnode v rozvoji nových oblastí poskytovaných služieb. Rozsah a komplexnosť relevantných dát v databázach a systémoch na spracovanie veľkých objemov dát (tzv. Big Data) spoločnosti Bisnode, strategického a exkluzívneho partnera Dun & Bradstreet pre ČR a SR, ponúka obrovský analytický potenciál, ako ešte lepšie pomôcť klientom s efektívnym marketingom, kvalitným riadením obchodných vzťahov a riadením odberateľsko-dodávateľských vzťahov hlavne v B2B segmente. Zameriam sa na rozvoj lokálnych kompetencií, zvyšovanie kvality súčasných produktov a užšej spolupráci v skupine Bisnode,“ dodáva k svojmu nástupu Zdeněk Demeter.

Zdeněk Demeter vyštudoval informatiku, podnikovú ekonomiku a management na VŠE. Rozsiahle skúsenosti v oblasti Business Intelligence a dátových analýz získal hlavne v medzinárodnej konzultačnej spoločnosti KPMG, kde pôsobil viac ako 8 rokov. Tu sa sústredil predovšetkým na konzultačné projekty, zlepšovanie strategického a operatívneho riadenia firiem efektívnym využívaním dát, ich analýzou a následným zapojením do kľúčových marketingových, obchodných a prevádzkových podnikových procesov. Následne pôsobil 3 roky ako riaditeľ oddelenia Business Solutions v spoločnosti Dataspring. Tu sa mu podarilo vybudovať silné kompetencie v oblasti IT poradenstva, budovania a prevádzkovania dátových skladov, Business Inteligence, návrhu a realizácie unikátnych analytických riešení s využitím štruktúrovaných a neštruktúrovaných dát a programom umelej inteligencie.

Zdeněk má 38 rokov, je ženatý a má dve deti. Voľný čas venuje svojej rodine a rekreačným kolektívnym športom.

 

Více informací poskytne:

 

Petra Štěpánová, PR Director

Mobile: +420 606 744 909

E-mail: petra.stepanova@bisnode.com 

Chcete aby sme vás kontaktovali?