Novinky

Spustenie nového skóringu Bisnode

24 mar 2017

V uplynulých mesiacoch sme usilovne pracovali na vylepšení hodnotiaceho modelu českých a slovenských spoločností Bisnode skóring a preto by sme vám radi oznámili, že od piatka 24. marca prechádzame na nové hodnotenie.

Aktualizácia skóringového modelu

Vedľa zmien v Bisnode skóringu sme vytvorili celkom novú metodiku výpočtu kreditných limitov. Implementácia nového skóringového modelu môže viesť k väčšiemu množstvu zmien, ako je obvyklé. Tieto zmeny sa prejavujú v hodnotení subjektov a im pridelených kreditných limitov, čo je možné zaregistrovať okrem iného vo výstupoch monitoringu. Zjednotili sme logiku hodnotenia českých a slovenských podnikateľských subjektov, ktorá bude po novom vyjadrovať pravdepodobnosť úpadku subjektov v nasledujúcich 12 mesiacoch.

Prečo používať Bisnode skóring?

  • Vychádza z mnohých vstupných premenných, vrátane historických udalostí, dlžníckych databáz a platobnej morálky.
  • Hodnotí nielen firmu samotnú, ale zvažuje aj jej okolie – napojené subjekty, odvetvie, región, kondíciu ekonomiky
  • Hodnotí aj subjekty bez účtovných závierok, vrátane živnostníkov
  • Denná aktualizácia hodnotenia každého subjektu

 

Všeobecné informácie o Bisnode skóringu

Bisnode skóring predstavuje sofistikovaný skóringový model pre predikciu pravdepodobnosti úpadku vašich obchodných partnerov v nasledujúcich 12 mesiacoch. Na základe rizikovosti partnera potom môžete individuálne stanoviť obchodné podmienky pre jednotlivých klientov a minimalizovať tak riziko vzniku nedobytných pohľadávok.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte, prosím, svojho konzultanta alebo náš zákaznický servis.

Chcete aby sme vás kontaktovali?