Novinky Tlačová správa

Jiří Skopový povedie skupinu Bisnode v Českej republike a na Slovensku

29 máj 2017

S účinnosťou od 15. 5. 2017 bol na pozíciu generálneho riaditeľa Bisnode v česko-slovenskom klastri menovaný Jiří Skopový. Jiří Skopový má viac ako 15 ročné manažérske skúsenosti z českých aj medzinárodných firiem. Bisnode je líder v oblasti poskytovania ekonomických informácií o spoločnostiach a podnikateľoch. Prostredníctvom svojich riešení pomáha firmám zvyšovať tržby a minimalizovať obchodné riziká. Bisnode pôsobí v 18 európskych krajinách a vďaka  strategickému partnerstvu s Dun & Bradstreet poskytuje informácie z viac ako 190 krajín sveta o 240 miliónoch firiem z celého sveta. V Českej republike a na Slovensku má 190 zamestnancov a v roku 2016 vykázal tržby prevyšujúce 261 miliónov korún.

 

“Teším sa, že pomôžem spoločnosti Bisnode, ktorá má v oblasti poskytovania ekonomických informácií
o firmách viac ako 50% trhový podiel, v jej transformácii do nových oblastí poskytovaných služieb. Zameriam sa na rozvoj kompetencie v oblasti BigData či automatizácie „decision makingu“. Bisnode má na českom trhu veľmi dobré meno a postavenie, disponuje pokročilými technológiami a má skvelých odborníkov. Ja chcem urobiť všetko preto, aby sa Bisnode pre našich klientov stal prvou voľbou v oblasti poskytovania informácií potrebných pre ich podnikanie,“ hovorí Jiří Skopový k svojmu vymenovaniu.

 

Jiří  Skopový získal MBA (Master of Business Administration) v oblasti riadenia predaja (Sales Management) a má viac ako 15 rokov manažérskych skúseností z českých a medzinárodných spoločností. Rozsiahle skúsenosti v oblasti managementu získal predovšetkým v spoločnosti Konica Minolta, kde pôsobil viac ako 11 rokov. Tu sa sústredil hlavne na riadenie predaja a vývoj produktov pre český a medzinárodný trh. Jeho úspechy v regióne strednej a východnej Európy mu pomohli stať sa výkonným riaditeľom pre strategické plánovanie a ICT služby v ASEAN regióne so sídlom v Singapure. Po návrate do Českej republiky Jiří pôsobil ako generálny riaditeľ v Dataspring. Podarilo sa mu tu strojnásobiť obrat v oblasti IT cloud riešení, BigData, analýzy dát a vývoja software.

Jiří má 38 rokov, má dve deti a žije v Prahe. Je vášnivým cestovateľom a turistom, miluje hory a džungľu. Vo voľnom čase rád športuje, jazdí mountainbiking, potápa sa a hrá rôzne kolektívne športy. Rovnako tak rád číta historické romány a vedeckú literatúru.

 

Viac informácií poskytne:

Petra Štěpánová, PR Director

Mobile: +420 606 744 909

E-mail: petra.stepanova@bisnode.com

Chcete aby sme vás kontaktovali?