Novinky Tlačová správa

Dopad koronavírovej pandémie na svetový biznis

02 apr 2020

Keďže sa nový koronavírus šíri mimo Čínu a krajiny po celom svete sa snažia chrániť svojich občanov pred prepuknutím choroby, začína sa silno prejavovať ekonomický vplyv vírusu. V posledných týždňoch došlo ku globálnemu infikovaniu stoviek tisíc ľudí a tisícom úmrtí. Globálna poradenská spoločnosť Dun & Bradstreet, strategický partner Bisnode, spracovala analýzu Business Impact of the Coronavirus, ktorá posudzuje vplyv koronavírovej pandémie na svetový obchod. Cieľom je pomôcť spoločnostiam s väzbami na zasiahnuté regióny vyhodnotiť potenciálne vplyvy na ich podniky a obchodno-dodávateľské reťazce, ako aj na hospodárstvo ako celok.

 

Podľa správy Dun & Bradstreet je rozsah ovplyvnených podnikov obrovský, ale niekoľko priemyselných odvetví vyniká.

  • Služby
  • Výroba
  • Veľkoobchod

 

Správa „Business Impact of the Coronavirus“ analyzuje:

  • Počet aktívnych podnikov vrátane pobočiek alebo dcérskych spoločností zahraničných spoločností a s väzbou na čínsky región
  • Počet spoločností a spoločností z rebríčka Fortune 1000, ktoré majú v dotknutom čínskom regióne jedného alebo viacerých dodávateľov úrovne 1 alebo 2 triedy
  • Percentuálny podiel postihnutých priemyselných odvetví v ovplyvnenom čínskom regióne
  • Ekonomický vplyv prepuknutia koronavírusu v porovnaní s účinkom prepuknutia vírusu SARS a Zika na globálnych a lokálnych trhoch.
  • Dva rôzne scenáre týkajúce dopadu pandémie

Správa tiež obsahuje krátkodobé aj dlhodobé osvedčené postupy, ako môžu spoločnosti chrániť svoje dodávateľské reťazce počas prepuknutia nákazy. Tieto praktiky je možné uplatniť aj na iné nepredvídané udalosti. Ak si chcete prečítať  správu „Business Impact of the Coronavirus“ vrátane najlepších odporúčaní na ochranu vášho dodávateľského portfólia, kliknite na tlačidlo nižšie.

 

 

 Stiahnuť "Business Impact of the Coronavirus" 

 

 

 

 

 

 

 

Chcete sa dozvedieť viac?

Kontakt

Zavolajte nám

Náš zákaznícky servis vám poradí počas pracovných dní medzi 8.00 a 16.00