Novinky Tlačová správa

Bisnode Corona Index mapuje zmeny v podnikateľskom prostredí

21 sep 2020

Stále nekončiaca kríza spôsobená pandémiou vírusu COVID-19 poškodzuje globálnu ekonomiku. Svet sa rýchlo mení, podnikateľské riziká vzrástli, a preto je teraz, viac ako inokedy predtým, dôležité sa rozhodovať na základe faktov nie pocitov. Preto Bisnode zostavil Corona Index, ktorý na týždennej báze poskytuje prehľad o vývoji podnikateľského prostredia na Slovensku. Monitoruje, koľko vzniklo firiem, koľko firiem je ohrozených alebo v insolvencii, aká je platobná morálka alebo koľko zamestnancov je ohrozených krachom firiem.

 

“Pandémia koronavírusu v krátkom čase zmenila naše životy. Množstvo spoločností je v kríze a ohrozené sú celé odvetvia. Inteligentné dáta a analýza dát od spoločnosti Bisnode vám môžu poskytnúť vodítko, aby ste sa mohli v týchto rozbúrených vodách pohybovať s väčšou istotou a obchodným úspechom,“ hovorí analytička Bisnode Petra Štěpánová.

 

Bisnode Corona Index je aktualizovaný raz týždenne a dáta porovnáva so stavom v roku 2019. K dispozícii bude postupne na všetkých 19 trhoch Európy, kde Bisnode pôsobí.

 

„Od začiatku tohto roka je možné na Slovensku pozorovať značný nárast spoločností, ktoré ukončili podnikateľské aktivity alebo smerujú do bankrotu. To sa citeľne odráža na počtoch ohrozených zamestnancov,“ popísala vývoj tuzemskej podnikateľskej základne Petra Štěpánová z Bisnode.

 

Index je výstupom anonymizovaných údajov o obchodných spoločnostiach. Podrobnejšie informácie o vývoji podnikateľskej základne na Slovensku podľa Corona Indexu Bisnode sú zadarmo prístupné TU.

Bisnode Corona Index

 

Viac informácií poskytne

Petra Štěpánová, PR Director CZ & SK
Mobile: +420 606 744 909
E-mail: petra.stepanova@bisnode.com

Chcete sa dozvedieť viac?

Kontakt

Zavolajte nám

Náš zákaznícky servis vám poradí počas pracovných dní medzi 8.00 a 16.00